logo1

Fotbalová reprezentace

Vážení přátelé. Máme před sebou hodně důležité zápasy naší fotbalové reprezentace. Začíná kvalifikace a začne pěkně ostře. Přiznám se, že jsem moc zvědavý, jak to kouč Pavel Vrba proti mému oblíbenému týmu Oranjes vlastně postaví. Moc optimistický nejsem. Zejména už jenom proto, že i Petr Čech skončil na prahu nové sezony na lavičce náhradníků. Tím neříkám, zda to je dobré nebo špatné. Tím říkám, že to je symbolická tečka ústupu ze slávy našeho fotbalu. Doby, kdy hráči naší reprezentace byli ústředními postavami předních týmů vyhlášených lig jsou v tuto chvíli v nedohlednu.
Když vezmeme v potaz aktuální formu hráčů Sparty Praha, Viktorie Plzeň, čili mužstev, jejichž hráči měli tvořit pomyslnou páteř naší repre, fakt, že všichni naši pohároví zástupci předvedli s prominutím kulové, tak to vidím hodně bledě.
V Evropě kromě Vladimíra Daridy a Michala Kadlece, který se jakžtakž na hřiště dostane, skoro všichni současní nebo nedávno bývalí reprezentanti sedí. V tom lepším případě na lavici náhradníků, v tom horším případě na tribuně. Nečeká nás vážně nic lehkého.
Není to tak dlouho, co jsme si mysleli, že budeme v pohodě. Že máme hráče pro nejbližší budoucnost. Měli to být ti, co vystřídají generaci fotbalistů kolem Poborského, Nedvěda, Galáska, Šmicra a třeba Jana Kollera. Machrovali jsme, že máme vícemistry světa do dvaceti let. V této době měli být na vrcholu své výkonnosti. Je to sotva pár let, ale vzpomenete si? Na šampionátu do 20 let dokráčeli pod taktovkou Miroslava Soukupa a Jakuba Dovalila až do finále, kde trápili Argentinu. Dokonce gólem Fenina dlouho vedli a měli hodně našlápnuto nejenom k titulu, ale zejména ke svým kariérám. Co vám říkají jména uvedená v zápise o utkání z finálového klání. Jména jako Jakub Petr, Luboš Kubáň, Ondřej Mazuch, Jan Šimůnek, Marek Suchý, Ondřej Kúdela, Tomáš Mičola, Luboš Kalouda, Jakub Mareš, Marcel Gecov, Marek Střeštík, Martin Fenin, Tomáš Pekhart.
Kam se ti hráči poděli? Kde se stala chyba? Zajímal by mě nějaký nezávislý odborný názor s rozborem dané situace. Možná, až se příště setkají trenéři reprezentačních výběrů na svém pravidelném mítinku, mohli by se nad touto situací pobavit a provést analýzu. Bohužel, vypadá to tak, že máme další ztracenou generaci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>