logo1

Fotbalové jaro aneb honba za klenotem titulu

Vážení přátelé
O víkendu proběhlo jednadvacáté kolo ročníku 2019/2020. Po zimní pauze jsme se dočkali. Přestože podle kalendáře by měla panovat krutá zima, začalo pravé jaro. Dovolím si okomentovat pár momentů, které mě zaujaly. Začnu tím, že se zmíním o zápasech Sparty, Slavie a Plzně. Jsou to celky, na které bude z hlediska kvality hry upřena největší pozornost. Na závěr potom pár slov na adresu VARu.

Sparta hostila na svém hřišti Liberec. Domácí museli být hodně překvapeni, jak moc dobře byli jejich hosté na tento zápas připraveni. Věděli, co chtějí hrát, jak to chtějí hrát a hlavně, chtěli to hrát. Sparta si s tím nedokázala poradit. Nepomohl jí ani návrat Bořka Dočkala. Samého by mě zajímalo, zda a jak by utkání odehrál Martin Hašek. Podle mě právě takový typ hráče ve středu hřiště chyběl. Martin jak známo předvedl v zimní přestávce komedii na téma harakiri. Spartu navíc potkala jedna nepříjemnost do statistik. Liberecký Malina si znovu připsal dva zásahy v jednom utkání. A opět na účet rudých dresů. S žádným jiným soupeřem na tom tak dobře není. V ochozech letenského stadionu začíná požívat takové popularity jako svého času David Limberský. A s klidem se dá věštit, že trenér Jílek nebude mít lehké spaní.

Viktorka Plzeň hrála v Opavě. Na lavičce seděl nový trenér Guľa. Její hra vykazovala určité parametry, ale nemyslím si, že to byl stoprocentní výkon. Jestliže chce být Plzeň sama nahoře, musí jít i její výkon ještě výš. Pozitivem pro ni byly dvě branky Beauguela, který by měl být po odchodu Krmenčíka elitní týmový sniper. Ovšem je potřeba mít na paměti, že jedna vlaštovka jaro nedělá.

Hráči Slavie Praha se mohli přesunout do Ďolíčku pěšky. Třeba by se stihli rozcvičit a do utkání by vstoupili lépe, než se jim to povedlo. Klokani je v podstatě do ničeho nepustili. Slávisté jim skočili na špek. Utkání se odehrávalo spíše uprostřed hřiště a bylo plné osobních soubojů. Po utkání si trenér Trpišovský posteskl, že hřiště bylo suché, tvrdé a hrbolaté. Proto se jim nedařila rychlá kombinační hra. Hned jsem si vzpomněl na bývalého trenéra Bohemians Haška, který nějak podobně svého času kritizoval stav hřiště v Mladé Boleslavi. Na druhou stranu, je potřeba ocenit bojovný, až zarputilý výkon hráčů Bohemians. Poctivě to odmakali. Jak se říká, štěstí přeje připraveným.

V tomto kole se dostal ke slovu VAR. Videorozhodčí, to bylo v zimní pauze hodně propírané  téma. Hned se ukázalo, jak je nespravedlivé, pokud není video nasazené do všech zápasů daného kola. Myslím si, že Teplice by v jeho přítomnosti měly zcela jistě výhodu pokutového kopu. V utkání Slavie versus Bohemians předvedl sudí Rejžek, jak by měla spolupráce s VARem vypadat. Sporné situace byly posouzeny správně. To je rozdíl proti zápasu v Teplicích. Sudí Proske bude mít na komisi co vysvětlovat. Z mého pohledu je nutné, aby byl VAR co nejdříve rozšířen na všechny zápasy. Při správném postupu je tato technická specialita zcela jistě prospěšná záležitost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>