logo1

FC Elseremo Brumov versus Sokol Lískovec

Vážení přátelé. Po delší době jsem navštívil fotbalové utkání. Shodou náhod a okolností jsem se dostal na mistrovské utkání čtvrtého kola divizní soutěže skupiny E. Domácí oddíl FC Elseremo Brumov hostil celek TJ Sokol Lískovec.
Areál FC Elserema je co do svého zázemí na divizní soutěž hodně kvalitní a nedělní dopoledne je už tradičním časem, na který si diváci zvykli. Odjakživa platí, že dochvilnost je výsada králů. A ten kdo si tuto léty prověřenou poučku nevzal k srdci, o hodně přišel. Fanoušci obou táborů ještě čekali frontu na pivo a už museli vybíhat ven zjistit co se děje. Sotva hlavní rozhodčí úvodním dlouhým a hlasitým hvizdem zahájil utkání, měnilo se skóre. Bohužel, k nelibosti diváků fandících hráčům v červených dresech. Domácí totiž nestihli pokrýt rozehrávku hostů a ti bleskovým úderem překvapili jejich obranu. Na světelné časomíře se ještě nestihla přetočit nula s jedničkou a už tahali za kratší konec zápasových otěží. Od této chvíle prohrávali nula jedna. Za hosty se trefil výtečně hrající kapitán týmu Soukup Petr.
Zatímco hostující fanoušci se radovali, ti domácí ani neměli čas popřemýšlet, kde se stala chyba. Jejich tepová frekvence došla k uklidnění ve třetí minutě. To se dočkali vyrovnávacího gólu, který vstřelil Kořenek Daniel. Ale to nebylo na úvod zápasu všechno. Útoky se přelévaly od jedné branky na druhou. Tento hurá styl skončil v šesté minutě. Ovšem to už bylo skóre dva dva.  V páté minutě vsítil branku hostující Šigut Martin. Nicméně i na tuto situaci dokázali domácí téměř okamžitě odpovědět. Vyrovnávací branku dal střelecky disponovaný David Kořenek. Stav utkání se měnil častěji než obsazení Strakovy akademie a to je co říct.
Zatímco diváci se náramně bavili a začali počítat kolik zápas může skončit, pokud to bude pokračovat tímto tempem, trenéři obou týmů na tom byli podstatně jinak. Předpokládám, že si sami dokážete představit  jak. Takový začátek si zcela jistě ani jeden z nich nepředstavoval. Jejich hlasité projevy nevole nad obrannou činností svých týmů byly slyšet až do horních řad tribuny. Toto na hráče zabralo. Hra se začala odvíjet převážně uprostřed hřiště podle oblíbeného pořekadla každý chvilku tahá pilku. Hosté se snažili o tlak. Podařilo  se jim na chvíli získat územní převahu, která vrcholila závarem před domácí brankou ve dvacáté minutě. To Juřica David razantním odkopem odmítl změnu skóre a vykopl míč z prázdné brány. Vzápětí domácí gólman vytlačil střelu agilně hrajícího Soukupa na roh. Domácí se snažili odpovídat stejnou mincí. Jejich snaha přitlačit Lískovec před vlastní šestnáctku došla k naplnění ve čtyřicáté minutě. Po rohovém kopu se poprvé ujali v utkání vedení. Trefil se Martinka Lukáš, kterému míč posadil na hlavu Juřica David.
Druhá půle nabídla divákům množství osobních soubojů, ke kterým mokrý trávník přímo vybízel. Je potřeba říct, že na obou stranách se představili hodně mladé týmy a na jejich bojovnosti a snaze nepustit soupeři ani metr to bylo znát. Průměrný věk hostů podle zápisu o utkání byl 21 a půl roku. Domácí měli o pouhopouhé dva roky víc. V této souvislosti je nutno objektivně posoudit i výkon rozhodčího, který vcelku citlivě posuzoval situace stejným metrem na obou stranách. Nic na tom nemění fakt, že v osmdesáté čtvrté minutě neuznal domácím branku. Míč sice doplachtil do opuštěné svatyně hostí, ale současně odpískal útočný faul. Kritika domácích fans na jeho adresu byla hlasitá, ovšem z mého pohledu tak trošku mimo mísu. S jeho výrokem se dalo souhlasit a zcela jistě si tento verdikt obhájí.
FC Elseremo má ve středu zálohy ostříleného borce Tomáše Polácha, který u spoluhráčů požívá náležitého respektu a bylo vidět, jak si své mnohem méně zkušené spoluhráče dokáže ukočírovat. Dramatickou zápletku odmítl v osmdesáté sedmé minutě David Kořenek a završil tím svůj první divizní hattrick. Hosté po této brance pochopili, že jim body uplavaly zejména v první půlce, když nedokázali víc vytěžit ze svého výborného vstupu do utkání. Závěrečné hecování a pošťuchování bylo jemným divadýlkem pro tribuny. Na výsledku to už nic nemohlo změnit.

FC Elseremo Brumov: Urbánek F. – Martinka L. – Beňo P. – Juřica D. – Polách T. – Bartozel O. – Naňák P. (46. Bartozel J.) – Strnad L. – Horáček D. (76. Gago P.) – Kolář M. – Kořenek D. (90. Doležal M.)  Trenér: Mičega M.

TJ Sokol Lískovec: Smolík D. – Javorek D. – Folta D. – Coufal R. – Korneta F. – Soukup P. – Němec P. – ŠIgut M. (59. Milunovič M.) – Musiol D. – Vašenda D. (46. Mikyska M.) – Juříček J.
Trenér: Krejčí Jiří

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>