20160402_165921

FC Slovácko – Sparta Praha pohledem diváka

Vážení přátelé
Nejvyšší domácí fotbalová soutěž nesoucí název Synot liga nabídla v rámci 23. kola zajímavé klání. Moravský celek 1. FC Slovácko, hostil na svém trávníku tým z hlavního města hrající soutěž pod hlavičkou AC Sparta Praha. Ta má za sebou velmi zdařilé působení ve fotbalové Evropě. Není se tedy čemu divit, že diváci měli o toto utkání nebývalý zájem. Popravdě řečeno, kdy jindy by měli diváci přijít na fotbal, když ne teď. Slovácko je na sedmém místě, Sparta je čtvrtfinalistou Evropské ligy a s Plzní se přetahuje o zisk ligového titulu.

Sobota přinesla počasí jako dělané pro fotbal. Líbivě prosluněný podvečer byl lákavou pozvánkou pro tento šlágr fotbalové soutěže. Domácí FC Slovácko chtělo konečně porazit jednoho z lídrů Synot ligy. Diváci vyznávající modrobílé barvy měli naprosto stejné choutky. Bezpečnostní opatření, jak už to v podobných případech bývá, byly na vysoké úrovni. Mobilní ploty, jízdní hlídky na koních, psovodi, členové antikonfliktního týmu ve vestách. Prostě taková klasika na téma jak vyhodit peníze z okna.

Slovácko neporazilo Spartu dlouhých deset let. Jak řekl trenér domácích Svatopluk Habanec, on sám má s trenérem Zdeňkem Šťastným velmi negativní bilanci.  Navíc, za jeho působení ve Slovácku, což jsou již čtyři roky, nezískal v utkáních se Spartou ani bod.  Jeho přáním tedy bylo bodovat a vyprodat stadion.

Co říci k samotnému utkání. Jak to probíhalo, si můžete najít v novinách nebo na „onlajnech“. Za sebe však musím říct, že zejména z výkonu Sparty, jsem trošku zklamaný.  Takový bezduchý, bezkrevný, nevýrazný. Držení míče a nic víc. Bez nějakých emocí a viditelné vůle s utkáním něco udělat. Sparta měla v podstatě pouze dvě tutovky během jedné minuty. Skvěle chytající Heča je zlikvidoval a tím Sparta vystřílela všechny své náboje. V jejím středu se nenašel nikdo, kdo by hru pozvedl. Neustále se vztekající a rukama rozhazující Bořek Dočkal nebyl tím tahounem, kterým by měl být. Matějovský a Krejčí zaostali za očekáváním. Ovšem ani další reprezentanti v kádru Sparty nenašli recept na obětavě a kolektivně hrající domácí fotbalisty.

Hodně rozpačitý dojem na mě udělal domácí hráč Libor Došek. V podstatě odehrál pouhých deset minut a to včetně prodloužení.  Abych řekl pravdu, je s podivem, že utkání vůbec dohrál. Co zákrok to faul. Kdyby ho sudí Nenadál vysypal, nikdo by nemohl nic říct. Tak zkušený borec by podle mého názoru měl týmu pomoct úplně jinak.

Musím pochválit rozhodčí tohoto utkání. Nepodlehli atmosféře a pískali naprostou rovinu. Jediná spornější situace byla krátce před koncem utkání. Hosté měli dojem, že centrovaný míč z pravé strany trefil ruku domácího hráče v pokutovém území. Z tribuny těžko hodnotit, zda byl domácí hráč ve vápně nebo mimo. To si určitě rozeberou záběry televizních kamer a příslušné komise. Nicméně já hodnotím fakt, že sudí Nenadál posuzoval herní situace velmi citlivě a s přehledem ukočíroval zápas.

Přání domácího trenéra Svatopluka Habance se nakonec splnila. Diváci zaplnili sedačky Městského stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti do poledního místa. Jeho hráči po takticky výborně odehraném utkání brali všechny body. Sparta si tímto výsledkem zkomplikovala svůj souboj s Plzní o ligový trůn. Čas ukáže, jak moc je bude porážka z tohoto utkání mrzet.

Pokud se chcete podívat na profi fotky z utkání, klikněte na tento odkaz. http://radekh88.rajce.idnes.cz/1.FC_Slovacko_vs._AC_Sparta_Praha_2.4.2016#

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>