IMG_20171230_181956_resized_20171231_062722212 (1)

HC Vítkovice Ridera versus HC Kometa Brno na vlastní oči

Vážení sportovní přátelé

Poslední extraligové kolo v roce 2018 svedlo na led zajímavou bitvu.
Hokejový klub HC Vítkovice Ridera ve své domácí aréně přivítal celek z Brna, Do Ostravar Arény přijel aktuálně stále úřadující mistr ligy HC Kometa Brno. Očekával jsem, zda se naplní předpovědi o kvalitní formě domácího souboru, který neprohrál devět utkání v řadě. A chtěl jsem na vlastní oči vidět, v jakém světle se ukáže  dle mého názoru jeden z nejlepších hráčů soutěže Martin Erat.

S radostí můžu konstatovat, že jsem si vybral dobré utkání. Hala byla vyprodaná do posledního místečka. Podle hlasatele bylo utkání přítomno 10 004 diváci. Oba tábory fanoušků vytvořily utkání výbornou kulisu. Hráči na ledě předváděli od začátku zápasu výtečný výkon. Co duelu trochu chybělo byl vstřelený gól do sítě některého gólmana. Nutno však říci, že jak Bartošák na straně Ridery, tak Čiliak na straně Komety předváděli bravurní zákroky. Nasazení hráčů obou celků bylo vskutku enormní. Není se tedy čemu divit, že utkání rozhodl jeden zásah do černého.

Jak se utkání vyvíjelo, kdo vstřelil branku a další statistiky si můžete najít kdekoli na netu. Musím se však zmínit o hale jako takové. Jedním slovem řečeno, nádhera. To je radost chodit na hokej. V hledišti ve velkém počtu celé rodiny. Ve srovnání s halou ve Zlíně nezbývá než použít přirovnání ve smyslu nebe a dudy. Pojetí práce s fanoušky je taktéž na úplně jiném levelu.  Vstupné bez koruny dvě kila na sezení. Nádherný výhled ze všech stran. Sedíte v teple na polstrované sedačce. Stánků s pivem, nealko nápojem, kávou, klobáskou atd. je tolik, že i při vyprodané hale nemusíte mít obavu, že se na Vás nedostane. Čisté a voňavé záchody. Teplá voda na umytí rukou. Dostatek wécé papíru. I při takovém množství lidí žádné přehnané fronty. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že takto obdobně to funguje třeba v Třinci nebo v Liberci.
Jen pro ukázku lehce nastíním situaci ve Zlíně. Vstupné 280 kaček na sezení, abyste měli jakž takž jistotu, že budete kolik tolik dobře vidět. Zima jak na motorce. Na chodbě dva automaty na kafé z nichž byl jeden do šestého kola nefunkční. Počet stánků na občerstvení? Zkuste se projít o přestávce mezi třetinami a odpověď si dejte sami až budete stát v nekonečné frontě na párek v rohlíku. Otázkou je, jak často se stadion vůbec uklízí. Pokud za úklid tedy nepovažujeme pouhý sběr kelímků. Myslím si, že generálního manažera Beranů pana Hostáka čeká ještě hodně moc práce. Nejenom na poli sportovním.

Co říci na závěr. S návštěvou utkání jsem byl nadmíru spokojen. Nemrzí mě ani to, že jsem tento zápas vyměnil za původně plánovanou návštěvu Třince, kde hráli v ten samý termín mému srdci bližší Berani. Viděl jsem zápas kde se projevila kvalita. Hráči dali do zápasu obrovskou chuť což bylo vidět z každého střídání. Gólmani se předvedli v repreformě. A navíc, Martin Erat, který by měl nároďáku na olympiádě dělat kapitána svým přehledem a krásnou přihrávkou na vítězný gól rozhodl zápas. Už se těším na vyřazovací část soutěže.

Nemůžu se však nevyjádřit k světlici v táboře fanoušků Komety po konci utkání.
Chlapi, sorry, ale toto na hokej nepatří.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>