20141007_222847

Volby 2014

Vážení přátelé.
Přemýšlel jsem, zda se mám pustit do článečku o volbách. Přece jenom, nechci být podezříván z toho, že někomu dělám agitku. Nakonec jsem dospěl k závěru, že když si Valašský klebetník platím, nemusím být nikomu vděčný za prostor a můžu si sem psát, co uznám za vhodné. Je na Vás, zda si to přečte nebo ne.
Máme před sebou volby. V celé republice do obecních zastupitelstev a v některých částech naší země pak volby do Senátu. Zatímco senátní volby mě vůbec nezajímají, ty obecní jsou pro mě hlediska důležitosti na prvním místě. Daleko před volbami do Poslanecké sněmovny. Proč na prvním místě? Protože tyto volby se přímo dotýkají každého z nás. Ovlivňují náš každodenní život ve všech ohledech daleko víc, než volby jiné. Svým hlasem můžeme do obsazení vedení měst a obcí zasáhnout daleko razantněji, než do obsazení sněmovny. Navíc na vysokou politiku si každý z nás pod vlivem různých kauz může udělat svůj názor. Budu velmi kulantní když řeknu, že ten můj není zrovna lichotivý. A proč mě nezajímají volby senátní? Odpověď je jednoduchá, Tady jsem podědil a nadále sdílím názor našeho taťuldy, který říkal, že tento institut je zadarmo drahý.
Myslím si, že každý z nás má právo se rozhodnout, zda se voleb zúčastní nebo ne. Já však za sebe říkám, že pokud se někdo rozhodne voleb neúčastnit, vzdává se „práva“ nadávat.
Předpokládám, že stejně jako já, máte i Vy v těchto dnech svoji poštovní schránku plnou volebních letáků. Ani mě nepřekvapuje, že přestože mám na své poštovní schránce nálepku, že si nepřeji letáky, nikoho to nezajímalo. Nevadí, já se s tím nějak poperu.
Přiznám se, že jsem si jednotlivé programy prohlížel s velkým zájmem. Všechny, které se mi dostaly do rukou, jsou pěkně barevně vyvedené a je vidět snaha zaujmout na první pohled. Mě docela zaujalo, že programy kandidujících subjektů se v určitých bodech shodují. Pokud to myslí všichni vážně, tak kupříkladu cyklostezka na všechny směry nemůže být utopií. Některé programy jsou hodně ambiciózní a otázkou zůstává, zda je naplnění slibů vůbec reálné.
Každá kandidátka má dvacet jedna členů. Počet kandidátů každého subjektu je jasný. Tolik členů má Zastupitelstvo města, které je zároveň jeho nejvyšším orgánem. Z úspěšných kandidátů se vybere Rada města a dá se očekávat, že i nejvyšší představitelé.
Věřím, že každý z kandidátů, kteří se rozhodli aktivně vstoupit do politického života, si jsou své odpovědnosti vědomi a budou při správě našeho města postupovat dle svého nejlepšího svědomí. Všichni tady máme své rodiny, své děti, svoji budoucnost.
Vážení přátelé, až se budete v pátek nebo v sobotu rozhodovat o tom, komu dáte na další čtyři roky důvěru, berte to prosím s plnou vážností a odpovědností.
Přeji nám všem, aby to byla správná volba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>