20150214_144208

Biatlonový svátek je tady

Vážení přátelé. Tento víkend čeká sportovní fanoušky parádní podívaná. Biatlonový kolotoč zavítal do České republiky. Podle ohlasů jednotlivých týmů různých zemí lze říci, že na závody do Nového Města a na zdejší báječnou kulisu se těší nejen čeští, ale i zahraniční závodníci. Momentálně je Nové Město jednou z nejprestižnějších světových adres v biatlonu. Že je o biatlon neskutečně velký zájem dokazuje fakt, že k dnešnímu dnu jsou vstupenky na celý víkendový program takřka vyprodané.
Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě se ještě rozrostla o mobilní tribuny. Do hlediště by se tak mohlo vejít až sedmnáct tisíc diváků. Jak prohlásil na dnešní tiskovce šéf Českého svazu biatlonu Jiří Hamza, dá se očekávat, že by mohl padnout divácký rekord sezony na jednom závodě. Kolem tratí se vejde zhruba patnáct tisíc diváků a do těchto pasáží není potřeba vstupenek. Zájem diváků bere pořadatelům doslova a do písmene dech. Pokud vyjdou předpoklady, může v každém závodním dnu sledovat biatlonisty a biatlonistky v akci téměř třicet tisíc diváků.
Prozatím největší návštěvou při některém ze závodů Světového poháru, se může pyšnit Ruhpolding. Tam bylo okolo dvaceti tisíc diváků. Česká republika by se tak mohla zapsat do biatlonových kronik a překonat tradiční německé či rakouské biatlonové bašty.
A proč je najednou takový zájem o biatlon mezi našimi sportovními fanoušky? Podle mě je na tuto otázku velmi jednoduchá odpověď.  Je to atraktivní sport. Do poslední střelby nemusí být vítěz jistý. Je to adrenalinový sport, který dokáže diváky vtáhnout do hry. Ovšem hlavním faktorem jsou úspěchy na loňské olympiádě v Soči. Běžci na lyžích s puškou na zádech letošními výsledky na ty předcházející plynule navázali. Nicméně jak Jiří Hamza dodává, svaz si je vědom, že taková vítězná vlna netrvá věčně. Na takové špičkové úrovni se nedá udržet výkonnost donekonečna. Sám za sebe je rád, že se v hospodách neprobírá pouze hokej a fotbal.
Světový pohár z Nového Města na Moravě vysílá Česká televize a já doporučuji tyto závody pečlivě sledovat.  Začíná se již v pátek. Program ve Vysočina Aréně začne v 15:10 závodem smíšených dvojic a po něm budou od 17:30 následovat čtyřčlenné smíšené štafety. V sobotu se pojedou sprinty (12:30 ženy a 15:30 muži) a v neděli stíhací závody (13:00 ženy a 15:00 muži).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>