Haló, máte pejska?

Vážení přátelé,

Nedávno jsem byl na návštěvě země, která pro mě jako fanouška fotbalu představuje kvalitu. Přiznám se, že jsem velkým fanouškem jejich národního týmu. Pokud mám prostor, rád se na jejich tým podívám.
Nizozemí má sportoviště různých typů v každé „dědině“. Dokonce několik. Na kole tam jezdí všechny věkové kategorie. Cyklostezky jsou nedílnou součástí každé cesty. Prostě pro sport a zdravý životní styl obyvatel zaslíbená zem.
Co mě trošku upoutalo je fakt, že jsem tam neviděl, nepotkal nikoho, kdo by měl psa. Naprosto propastný rozdíl od našich končin. U nás potkáte někoho se psem na každém kroku. Patříme z pohledu světa k největším milovníkům psů různých plemen. Patříme ke světové špičce v této disciplíně.
Statistiky ukazují, že 43% domácností má alespoň jednoho psa. Už slovíčko alespoň naznačuje, že někde jich je víc. Přeloženo do jiného úhlu pohledu to znamená, že zhruba na pět obyvatel je jeden pes.  V Belgii je pes, řečeno s nadsázkou, skoro rarita. Osobně bych řekl, že Nizozemí je na tom podobně.
Když projedete různé skupiny na „fejsu“ tak zjistíte, že málokterý pes nocuje venku v kotci. Často s majitelem sdílí stůl a není žádnou výjimkou ani lože. Nelze se tedy divit tomu, že ho polidšťují. Pokud neplynete s proudem, jste pomalu tyran.
A jaké má naše společnost nejoblíbenější plemena? Zkusíme se na to podívat příště.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>