img00012

Klub mistrů Jizerské 50 má stopu VALAŠSKA

Vážení přátelé

V letošním roce se jede Jizerská padesátka v jiném termínu než bylo doposud běžné. Leden byl vyměněn za únor. Navíc to je velmi symbolický a jubilejní ročník. Pojede se totiž její padesátý ročník. Při této příležitosti se zrodil Klub mistrů Jizerské 50.

Mezi tyto borce se zařadil i člen oddílu Kolo-běžky  pan Václav Surý. Svoji první Jizerskou 50, jak já s oblibou dodávám „závod, kde se radost rodí z bolesti“, jel v roce 1975. Celkově má odjeto 32 ročníků, což je prostě nádhera. Pan Surý je bezesporu legenda mezi koloběžkaři z našeho regionu. Mohu-li parafrázovat slova jednoho expremiéra tak se mi chce říct: „…dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má…..“

Velmi rád vzpomínám na svoji první Jizerku, kde jsem se s panem Surým potkal na občerstvovací stanici. A zejména pak na jeho 30cátou účast a ohňostroj, který doprovázel tento jubilejní příjezd do cíle. V této souvislosti nesmím zapomenout na stupně vítězů a legendární rozhovor s moderátorem, který pan Surý zvládl s naprostou rutinou a grácií. To jsou zážitky a okamžiky, které nejdou z paměti vymazat. Stejně tak jako slogan “Rudo čím mažeš“. Kolegové jizerkáři mně zcela jistě dají za pravdu.

Za sebe a všechny své kamarády a příznivce kolo – běžek  přeji panu Surému pevní zdraví a hodně následovníků v jeho stopě.
Pokud máte chuť a chcete se podívat na pár fotek, může nakouknout na odkazy níže.

http://www.valasskyklebetnik.cz/galerie/jizerska-50-leden-2015/nggallery/page/6
http://kolo-bezky.cz/index.php?id=144&m=g
http://kolo-bezky.cz/index.php?id=272&m=g
http://kolo-bezky.cz/index.php?id=822&m=g

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>