20150222_085959

Technologie běžeckých bot

Vážení přátelé
Ač se to možná nebude zdát úplně pravděpodobné, já si myslím, že zima má své dny spočteny. Proto jsem se dneska rozhodl, že je pomalu nejvyšší čas jít zakoupit nové škrpály, které budou nosit moji maličkost v nadcházejících dnech. Začne být delší den a to je jasná pobídka k tomu, abych se šel provětrat ven.
Jenomže, dnešní nabídka obuvi je tak bohatá a pestrá, že kolikrát nevím a místy tápu, co vlastně taková správná bota na běh má mít za vlastnosti. Vždycky si pak řeknu, že si už konečně nastuduji co to je adipren, adiwear, Já se přiznám, že skoro pokaždé na to myslím, ale bohužel, jenom v prodejně. Jelikož Internet je opravdu kouzelník, kde najdete snad totálně všechno, rozhodl jsem se, že si to konečně nastuduju. A protože když už to mám, tak se o to podělím. Jedná se o technologie pro boty značky tří proužků, kde platí, že rozhodně neplatí: „…čím víc proužků, tím víc adidas..“,
Jenom dodám, že těch technologií a vymožeností je nesmírně moc a toto je jenom výcuc z možné nabídky. Navíc každá značka má své vlastní technologie a každá se snaží předběhnout tu druhou.

adiPRENE
Je tlumící materiál, který je umisťován v oblasti paty.  Při dopadu paty na zem pohlcuje náraz a energii. Tato technologie je využívána především u běžecké obuvi.  Důležitou roli hraje při dopadu chodidla na zem první kontakt obuvi se zemí, proto je tento materiál používán v zadní části vnější oblasti paty. Samotný adiPRENE je pouze dodatečným tlumícím materiál. Spojení s tlumící podešví plní dokonalý systém odpružení.

adiPRENE+
Se používá v oblasti špičky chodidla. Má vysoce elastické vlastnosti, kterých je využíváno při odrazové fázi běžce. Lze to přirovnat k trampolíně. Materiál použitý u této technologie si oproti běžným materiálům zachovává svůj tvar. Životnost podešve je tudíž mnohem delší. Při běhu běžec cítí výborné tlumení a výraznou dynamičnost.

adiTUFF
používá se na špičku svršku obuvi nebo na střední část svršku špičky. Je velmi odolný proti opotřebení, po dlouhou dobu je tedy chráněno chodidlo a obuv proti opotřebení i v prstní části svršku.

adiWEAR
Ideální použití najde při hře na velmi tvrdých površích či na škvárových hřištích. Materiálové složení podrážky je speciální pryžová směs odolná proti oděru a navíc nabízí optimální přilnavost k povrchu. Pozor – nezanechává šmouhy a samozřejmostí je její dlouhá životnost. Hojně používáno u obuvi vhodné na tenis, běh, outdoor nebo golf.

adiFIT
Systémem adiFIT je speciální patentem chráněná vyjímatelná vložka. Touto vložkou lze určit správnou velikost obuvi dětí. Vložku lze vytáhnout a chodidlo se položí na vložku stejně jako v obuvi. Na této patentované vložce je vyobrazen prostor, který je v botě k dispozici. Bez problému lze hned zjistit, zda je pro dítě boty vhodná nebo není. Klenba nohy u dětí se teprve vyvíjí, není vytvarovaná. Vložka by měla být rovná. Špatný výběr bot pro děti může způsobit nepřirozený způsob chůze a malá zase brání přirozenému vývoji chodidla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>