FC FASTAV ZLÍN – SK SLAVIA PRAHA z pohledu nezaujatého diváka

Vážení přátelé.
Synot liga je v plném proudu. V různých médiích se vedou spory o tom, kdo komu vlastně šéfuje, kdo koho čím úkoluje, která klika je silnější. Prostě politika zákulisních hříček. Nicméně víkend co víkend se hraje spousta utkání, které si fanoušci průřezem všech soutěží můžou vybrat a navštívit. Je jasné, že nejvyšší domácí soutěž je velkým lákadlem.
Tak třeba Lukáš Juřica navštívil poslední domácí utkání nováčka ze Zlína. Tomu se nebývale daří. Podle názoru odborníků měl být jasným kandidátem na padáka. Zatím se těmto prognózám srdnatě brání. Není se tedy čemu divit, že se fanoušci na Letnou hrnou ve velkém počtu.
A jak tedy Lukáš toto velmi lukrativní utkání viděl? To si přečtěte níže. Přímo z pera autora.

V sobotu 19.9.2015 se v podvečer odehrálo další „ligové“ fotbalové kolo v Baťově Zlíně. Do Zlína přijela ambiciózní Slavie Praha. Já jako fanoušek jsem měl jasno, nevidět tak slavný klub by byl hřích. Pojďme k samotné atmosféře, která byla před utkáním. Zlínské vedení po minulém domácím utkání a chybám s turnikety udělalo pro své fanoušky speciální vstupné, a to takové, že cena lístku byla 50 Kč. A pro majitele permanentních vstupenek na východní a jižní tribuně je pak, po jejím předložení, připravena v rámci kompenzace u stánku s občerstvením klobása a pivo zdarma. To se taky odrazilo na návštěvě samotného utkání. Konečnéčíslo návštěvnosti se zastavilo na 5700 fans. Pěkné! Tak a teď už k průběhu utkání. Od prvních minut byla vidět opatrnost z obou stran a míč létal spíše vzduchem, což pro oko diváka nebylo k pokoukání. Až po půl hodině hry se uvolnil zlínský Bartolomeu, ale jeho pokus Berkovec nohou vyrazil. To byla jediná šance v prvním poločase, takže zklamání. Poločas sloužil k občerstvení, protože debata o fotbale nebyla na místě. Je třeba pochválit klobásku a pivo, tyhle dva aspekty splňovaly parametry první ligy.

Druhý poločas začal pro mě diváka bohužel špatně a kvůli dlouhé frontě na WC jsem neviděl první branku utkání, respektive hostující Slavie. Hráč tmavé pleti Kenia poslal hosty do vedení 1:0. Ani po brance se hra nezměnila, a pro oko diváka pořád nuda. Hostující stoperská dvojice Latka – Deli byla stoprocentní a zlínské útočníky s přehledem eliminovala. Druhá branka v domácí síti mi už neutekla a v 60. minutě po krásné souhře na levé straně se hlavou trefil Souček a zvýšil vedení na 2:0 z pohledu Slavie. V tento moment jsem čekal, že domácí Zlín vrhne všechny síly do útoku, ale opak byl pravdou. Nic a zase nic, žádná změna. Slavie kontrolovala průběh utkání a zlínští před velkou návštěvou zklamali, teda aspoň mě. Utkání skončilo výsledkem 2:0 pro Slavii, řekl bych, že zaslouženě. Nejsem žádný odborník, ale utkání mě naplnilo klobáskou a pivem, ale ne fotbalově. Určitě na Zlín nezanevřu a pevně věřím, že hned v příštím kole zaberou a herně se zvednou. Fotbal do Baťova města patří a doufám, že se brzy zase dostanu na stánek zvaný Letná. Mějte se příznivci kopané.