20150201_181539

HC PSG Zlín – HC Kometa Brno

Vážení přátelé
Dnešní utkání mezi PSG Zlín a Kometou Brno bylo vyhodnoceno jako rizikové utkání. Přijatá opatření tomuto hodnocení odpovídala. Zvýšený počet členů ochranky, policejní příslušníci s vysílačkou v ruce monitorující situaci před stadionem a v přilehlém okolí přítomnost psovodů. Snad jenom jízdní hlídka na koních a bylo by to jako na Letné v Praze. Bez platného lupenu by do areálu neprošla ani myš. Dopředu byl avizován zákaz vnášení pyrotechniky na stadion. Jak se ukázalo na konci střetnutí, hostující fanoušci nebrali na tento zákaz žádný ohled.
Po hymně se utkání rozjelo v docela dobrém tempu. Domácí se ujali vedení a na tribunách bylo hodně optimismu. Zlín tlačil, ale pálil jednu šanci za druhou. Hostující Kometa vsadila na rychlé brejky a nebýt výtečných zákroků gólmana Šťůraly, mohlo být po první třetině skóre úplně jiné.
Ta druhá, se odehrála podle not hostů. Ti svoji taktiku hrát na brejky dotáhli k dokonalosti a po jednom z nich dokázali průběh zápasu otočit. Diváci bez ohledu barvy dresu byli ve varu a emoce nejenom na ledové ploše tekly proudem. Nutno podotknout, že svými výroky tyto výlevy nervů zdárně podporovali kluci rozhodčí. Jejich komise by se měla zamyslet, kam se budou ubírat jejich kroky. Podle mě, přestože jsou na ledě čtyři pruhované dresy, nestačí tempu hry. Dnes to bylo evidentní. Docela rozumím hráčům, když si stěžují, že každý zákrok posuzují jinak, a neví, co si můžou dovolit.
Dalším bodem, který mě zaujal, bylo dvojnásobné vyloučení domácího kapitána Petra Čajánka. Takový zkušený borec musí počítat s tím, že soupeř po něm půjde.  Jeho kvalit je potřeba na ledě, ne na trestné lavici. Nicméně, objektivně řečeno, zda byla obě vyloučení v pořádku, to je taktéž otázka na hlavní rozhodčí. A tak zatímco Zlín ztratil klid a pohodu, Brno bylo na koni a hrálo to, co potřebovalo.
Poslední dějství začalo náporem domácích, ale Čiliak ustál všechny závary a ataky domácích borců. Těm dnes nebylo přáno a výsledek přes veškerou snahu zvrátit nedokázali.  Na jeden gól se vítězí velmi těžko.
Pro fanouška a návštěvníka hokeje to bylo hodně zajímavé utkání, které ti hostující okořenili svými chorály, neutuchajícím povzbuzováním, ale taky svým bezduchým zapálením pyrotechniky. To bylo z jejich strany hodně velké faux pas. Ukazuje se, že vzájemná nevraživost fanoušků obou táborů začíná nabírat vážných kontur. Na vzájemnou návštěvu kavárny to nevypadá.
Mě velmi pobavil pán oděný v dresu Komety, který pomocí francouzských berlí stěží dobelhal na svoji sedačku, aby potom v průběhu utkání takřka celou dobu stál a v dobrém rozmaru poskakoval jak papírový čert.
Co říct na závěr. Brno působilo svěžejším dojmem, bylo rychlejší, důraznější a dokázalo vyhrávat osobní souboje. Navíc mělo střelce vítězné branky, který byl v loňské sezoně členem ještě stále úřadujícího mistra ze Zlína. Ten, pokud bude chtít vyrovnat stav série, musí notně přidat a hlavně zlepšit koncovku, ta jej dneska zradila.
Stále je to ještě otevřené, ale pokud nechce jet PSG do Ronda se ztrátou dvou zápasů, bude muset zítra vyhrát. Jedno je však jisté. Nikdo svou kůži neprodá lacino.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>