Kometa logo

Kometa versus Ridera aneb hokej jak má být

Vážení přátelé
Nejvyšší hokejová soutěž na domácích kluzištích začíná nabírat na obrátkách. Hokejové kluby mají mezi sebou rozehrané partie, které jsou místy hezky vyhrocené. Série mezi týmy Vítkovic a Kometou Brno v tomto směru není žádnou výjimkou. Rozehrané příběhy mezi jednotlivými hráči jsou kolikrát hodně na hraně.

Nedávno jsem se byl na zápas těchto soupeřů podívat ve Vítkovicích. O tomto utkání jsem psal: http://www.valasskyklebetnik.cz/hc-vitkovice-ridera-versus-hc-kometa-brno-na-vlastni-oci/
Proto jsem si nemohl nechat ujít příležitost vidět na vlastní oči utkání play off právě mezi těmito celky. Brno si z ledu Ridery odvezlo vedení v sérii dva nula a plno vyhrocených okamžiků. Nejenom já jsem byl zvědavý, jaké pokračování nabídne hala Rondo v Brně.
Mimochodem, když už mluvím o Rondu. Bývaly doby, kdy jsem pracoval v Brně. Bydlel jsem kousek od tohoto místa a včera se nám zdařil husarský kousek. Povedlo se nám zaparkovat ani ne dvě minuty chůze od haly. Přitom je všeobecně známo, že u Ronda se skoro zaparkovat nedá.  Takový lehký majstrštych.  Mimo fasád, vyměněných oken a pokácených stromů se tam za těch bezmála třicet let nic nezměnilo. Já pamatuji doby, kdy do tehdy nové haly Rondo na hokej nechtěl nikdo chodit.  Hokej v té době zažíval těžké časy, které skončily tím, že v Brně takřka „vyhynul“.

Dnes je situace naprosto odlišná. Libor Zábranský udělal neskutečný kus práce. Klobouk dolů před tím, co dokázal. Pokud se opět vrátím zpátky v čase, musím povědět zajímavou věc. Libor Zábranský se vrátil ze světa s myšlenkou, že oživí Kometu. Byl považován za blázna a snílka. Kdekdo mu předhazoval, že to je nesmysl. Doslova a do písmene. A to ještě používám ten jemnější, slušnější výraz. Podívejte se na to dnes. V Rondu je na každé utkání narváno. V hale je fantastická, místy až fanatická atmosféra a hokej tam je posvátným sportem. Nejinak tomu bylo i včera. Pro mě jako nezaujatého fanouška naprosto skvělý zážitek. V myšlenkách jsem se ocitl o hezkou řádku let zpátky. Vzpomínky, zážitky, ale taky jemné hříchy mládí se vrátily.

K samotnému hokeji toho jde napsat hodně, ale to jste mohli vidět v televizi.  Ovšem určitě všichni víme jaký je rozdíl sledovat zápas v televizi nebo být přímo v centru dění. Já jenom napíšu, že mě hokej zejména v první třetině neskutečně bavil. Parádní podívaná v parádní atmosféře. Zaujal mě výkon Martina Erata. To je pan hokejista.  Je až neskutečné, jaký vliv má na výkon týmu tento hráč. Radost sledovat jeho pohyb na ledě.

Z pohledu fanouška hokeje je mi líto jedné skutečnosti.  Po třetí vstřelené brance domácích bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto.  Osobně bych byl raději, kdyby se utkání rozhodovalo do posledních okamžiků. Do úplného konce, než zazní závěrečná siréna po třetí třetině. Neskrývám, že bych klidně bral i nájezdy. Prostě napětí do posledních možných okamžiků.  Ovšem obávám se, že toto byla jenom moje představa. Fanoušci kolem mě byli s průběhem utkání naprosto spokojeni. Takto můžu konstatovat, že Brno ve včerejším utkání Vítkovice jasně přejelo.  Touto výhrou navlékli komeťáci třetí korálek na postupový náramek.  K postupu do semifinále jim zbývá už jenom jeden. Pokud ho zvládnou navléci, mají ho v kapse. Pokud zopakují včerejší výkon v dalších zápasech, může být titul reálnou skutečností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>