bty

Třinec versus Pardubice

Vážení přátelé
Hokejová soutěž na našich kluzištích se chystá na vrchol sezony. Cesta do finále vede přes semifinále. Není to vůbec jednoduché, což potvrdí každý hokejista. Výkon ovlivňuje nejedna maličkost a taky přízeň pověstného štěstíčka. O jedno volné místo v semifinále se utkaly celky ocelářů Třince a perníkářů Pardubic.

Favoritem byli zcela jednoznačně hokejisté z Třince. Pardubice po několika sezonách, kdy bojovali o holý hokejový život mohli jenom překvapit.  A nutno dodat, že se jim to dařilo více než dobře. Sérii dotlačili až do sedmého utkání. To mělo rozhodnout o vítězi této série.
Někde jsem zaznamenal, že Werk Aréna v Třinci byla vyhlášena odborníky jako nejkrásnější hala u nás. Musím uznat, že docela oprávněně. Doporučuji její návštěvu, nejlépe při nějakém hokejovém utkání. Určitě nebudete litovat. 

Atmosféra v této krásné hale byla okouzlující. Určitě se dala srovnat s tou, která panovala v Brně. Troufnu si říct, že jako fanoušci patříme ke světové špičce. Myslím si, že fandit umíme. Mám rád to napětí před utkáním, chorály, zpěvy a taky, když už na to přijde, uštěpačné pokřiky. Pokud se to tedy s vulgaritami moc nepřehání. Podle mě to prostě k tomu patří.

Ale zpátky k hokeji. Oba celky předložili divákům v první třetině dokonalou šachovou partii ve stylu kdo z koho. Druhá třetina přinesla hokejový koncert domácího souboru. Změnu v pojetí hry přinesla první branka v síti jinak skvěle chytajícího Kacetla. Hra se neskutečně zrychlila a uvedla do pohybu brankostroj, který svými asistencemi řídil mladý drak Cienciala. Ten jich posbíral celkem sedm a zastínil střelce Kovařčíka, který vsítil hattrick. Po druhé třetině vedl Třinec pět nula a bylo jasno, kdo bude dalším semifinalistou letošního ročníku.

Třinec o finále svede souboj s Mountfieldem Hradec Králové. Pro mě, jako vyznavače žlutomodrých barev beranů bude mít tento duel docela zajímavou příchuť. Oba kluby mají na svých soupiskách hráče, kteří byli ještě nedávno oporami Zlína. Uvidíme, jak se jim ve vzájemné bitvě povede. Zcela jistě minimálně jedno utkání na vlastní oči uvidím.

Pokud se chcete podívat do Werk Arény jen tak, mrkněte na tento odkaz:  http://werkarena.pano3d.cz/ 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>