Mnoho povyku pro nic

Vážení přátelé

Není dne, abych někde v novinách, televizi, internetu a dalších médiích nezaznamenal nebo nečetl zprávu o tom, že někdo někam přestoupil. Nebo naopak, že nepřestoupil, přestože měl nebo mohl. V tomto ročním období je to celkem aktuální téma a to zejména ve fotbalovém prostředí.

A tak si můžeme přečíst, že třeba Stanislav Tecl je na cestě z Jablonce, kterému ještě stále šéfuje předseda fotbalového svazu, do Slavie Praha. Na tom by nebylo nic zajímavého. Slavie čuchla k penězům a podle okřídleného hesla z cizího krev neteče, kupuje skoro každého, kdo si umí zavázat tkaničky u kopaček.
Sranda je v tom, že z Tecla se tímto přestupem pomalu stává nejdražší hráč naší tuzemské scény. Pro toto privilegovaného postavení drahého a žádaného „zboží“ ani nemusel opustit naše trávníky a zmizet do zahraničí. Třeba i proto, aby se s velkou slávou vracel. Ukázkou v tomto směru může být Václav Kadlec. Toho Sparta vykupovala z Dánska za částku 73 miliónů korun. To je dle mého názoru, na to co zatím předvedl, enormně moc. Tedy jakože hodně.

No a to samé si myslím o těch sumách za Tecla. Pojďme se na to podívat postupně.  Proslýchá se, že s případnými bonusy za účast Plzně v evropských pohárech dala Jihlavě částku, která se mohla vyšplhat až na krásných 30 milionů korun.
Plzni nasypal Jablonec 10 milionů. V tu chvíli již totiž Tecl více seděl  na lavičce než hrál. Nu a když  dá Jablonci Slavie očekávaných 15 milionů, dostanete se na částku atakující hranici padesát mega. Skoro mně to připomíná pohádku o slepičce a kohoutkovi. Taky něco za něco.

Jsem docela zvědavý, jak se bude kdysi velmi talentovanému kanonýrovi, který zatím předpoklady nenaplnil na plný céres (tedy já si myslím, že nenaplnil) v sešívaném dresu dařit. Snad nedopadne jako velká posila za velké peníze ze sousedního Trenčína Gino Van Kessel. Nejenom v jeho případě se totiž dá interpretovat název známé hry od Williama Shakespeare „MNOHO POVYKU PRO NIC“.

Uvidíme jak to nakonec celé dopadne. Divadlo z fotbalového prostředí nám začíná již za malou chvíli. Letos v polovině února.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>