logo1

Sparta versus Viktorie aneb kdo z koho

Vážení přátelé
Tento fotbalový víkend se dost možná rozhodne o tom, kdo na konci letošního soutěžního ročníku zvedne nad hlavu mistrovský pohár. Člověk nemusí být nadšený fotbalový fanoušek, aby o zápase sezony, který se bude hrát již tento víkend mezi celky Sparty Praha a Viktorie Plzeň věděl jako o duelu, který bude mít mistrovský náboj.

Dnes se potvrdilo to, o čem si štěbetali vrabci na střechách. Toto utkání bude řídit rozhodčí, který nebude členem domácí fotbalové asociace. To je docela zajímavá zpráva. Umíte si tuto situaci představit třeba v Premier League? Já tedy moc ne.
Co na to říct. Každý to vidí jinak a může si o tom myslet co chce. Obyčejný fanoušek na to má svébytný názor a troufnu si říct, že bude zcela rozdílný než má předseda FAČRu Miroslav Pelta. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že chtěl předejít všem dohadům a případným spekulacím. Proto se domluvil s paní Damkovou a oslovili předsedu evropských rozhodčích, aby jim vypomohl delegací někoho ze zahraničí. V této souvislosti se objevily spekulace hraničící s jistotou, že pískat bude rozhodčí ze Španělska.
Jediný bod, v čem se obyčejný fanoušek shodne s předsedou FAČRu je fakt, že se bude jednat o hodně sledovaný zápas. Ovšem tím to končí. Miroslav Pelta dal najevo, jak moc domácímu sboru rozhodčích věří. A nejenom jim, ale celému domácímu prostředí. Jak jinak si vysvětlit jeho dovětek, že jméno bude z bezpečnostních důvodů zveřejněno až před utkáním.
Nicméně, nebude to poprvé (asi ani naposledy), co v naší lize budou utkání pískat zahraniční rozhodčí. Připomeňme si, že v minulosti se derby Sparta – Slavia hrálo dvakrát pod taktovkou Ľuboše Michela ze Slovenska. Před dvěma lety rozhodoval utkání Sparty s Plzní německý arbitr Wolfgang Stark.
Utkání bude beznadějně vyprodané. O atmosféru a náboj se bát nemusíme. Nezbývá než věřit, že se rozhodne na trávníku. Fotbalový fanoušek se má na co těšit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>