vanocni koralky 15

Vánoční korálkování

Vážení přátelé
Jsme kousek od konce roku a hlavně, krůček od kouzelných svátků, kterými VÁNOCE beze sporu jsou. V tomto čase jsou obvykle na pořadu zimních dnů jarmarky a třeba besídky.  Vánoční korálkování bylo oficiálním názvem přehlídky písniček, tanců a taky vtipných scének v podání žáků Základní školy Brumov – Bylnice.  Celé pásmo se odehrávalo v místním Kulturním domě, který byl natěšenými návštěvníky doslova našlapaný až po strop.
Musím konstatovat, že celé představení bylo velmi povedené a nešetřilo nápady. Paní učitelky se vytáhly a dokázaly spolu se svými žáky připravit pro diváky parádní podívanou. Celou dobu to mělo náboj, šťávu a spád. Nikdo neměl čas a prostor k tomu, aby se nudil. Pásmo písniček bylo prokládáno tanečky od nejmenších žáčků prvních tříd až po odrostlejší tanečnice.  Představením prováděla dvojce moderátorů a je docela možné, že Marek Eben a Tereza Kostková můžou mít v brzké době velkou konkurenci.
Sbor zpěvaček neúnavně podporoval své sólistky a snad se můžu přiznat k tomu, že jsem sám sebe přistihl, jak si některé písničky pobrukuji. Na Superstar by to v mém podání určitě nebylo. Ovšem účinkující zpěvačky na jevišti by se zcela jistě na velkém pódiu neztratily.
Nejvíce mě zaujala série tanců při písni Světové vánoce. Na provedení této písničky jsem byl, přiznám se, velmi zvědavý. Pánové Svěrák a Uhlíř potvrdili svoji kvalitu a složili hodně dobrý song. Protože u nás doma jsme v poslední době skoro nic jiného neposlouchali, čekal jsem, co bude. Nějaké signály jsem měl, ovšem to co přišlo, mně vyrazilo dech a nemělo to chybu.
Viděl jsem opravdové Indiány, Australany, černochy, bělochy, Eskymáka a dokonce klokana, který ukázkově knokautoval žraloka. Vmísit do toho všeho zeměpis a symboly olympionismu, to opravdu nezbývá nic jiného než dát klobouk dolů.
Na portálu Youtube jsem shlédl různá provedení této písničky, ale zejména co do ztvárněné choreografie se tomuto pojetí nevyrovnalo naprosto nic. Vrcholem pak byly sáňky na jevišti, to byla naprostá bomba. Kreativita a invence autorek pásma se projevily v celé kráse. Tančící sněhové vločky jenom podtrhly nápaditost celého představení. Já osobně si z toho odnáším úžasný zážitek a troufnu si říct, že nejsem sám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>