20150214_144208

Biatlonové Mistrovství světa 2017 je tady

Vážení přátelé

Od zítra nám začínají velmi zajímavé biatlonové dny. Rakouský Hochfilzen hostí v termínu od 9. února do 19. února letošního roku Mistrovství světa v biatlonu. Co si budeme nalhávat, biatlon u nás prožívá boom a dělá si zálusk na ty nejvyšší příčky. Hvězda světového formátu Gabriela Koukalová je ve formě a podle mě je jednou z hlavních favoritek. Aktuálně drží druhé místo v pořadí Světového poháru. Doufám, že ani tříska v palci ji nezastaví v honbě za zlatem. Nicméně její soupeřky ve startovním poli Laura Dahlmeierová, Dorothea Wiererová, Marie Dorinová-Habertová nebo Kaisa Mäkäräinenová mají ty samé ambice.
Další naší nadějí na výrazný úspěch je
Eva Puskarčíková. Ta má životní fazonu a chci věřit tomu, že ji dokáže prodat. Je na osmém místě Světového poháru. A nesmím zapomenout ani na Veroniku Vítkovou, která taky ví, jak chutná vůně medaile

Muži budou útočit z trošku jiných pozic. Objevem sezony mezi našimi borci je skvěle jezdící Michal Krčmář. Ovšem ani Ondra Moravec nebo Michal Šlesinger nebudou chtít prodat svoji kůži lacino a opustit své pozice. Celé startovní pole mužů má podle mě jednoho velkého favorita. Tím je dle mého názoru biatlonový SUPERMAN a vedoucí muž Světového poháru Martin Fourcade.

Hned první den budeme útočit na metu nejvyšší. Běží se smíšená štafeta a tam jsme opravdu dobří. My už víme, že trenéří do této štafety nenominovali Veroniku Vítkovou a Michala Šlesingra a tudíž dochází ke změně. Pojede se v novém složení. Štafetu rozjede Eva Puskarčíková, následuje Gabriela Koukalová, Ondra Moravec a finišmenem bude mladík Michal Krčmář.

Něco málo z pohledu do historie. Český biatlon ve své historii získali  na MS čtyři zlaté medaile, tři stříbra a šest bronzů.Určitě bude chtít nějaký hodně cenný kov přidat i na tomto nadcházejícím. Jen pro připomenutí, zlato jsme brali v roce 1993 ve štafetě žen. Na Mistrovství světa v bulharském Borovtzi vystoupala nejvýše štafeta biatlonistek ve složení: I.Knížková-Roubíčková, J.Kulhavá-Vápeníková, J.Adamičková-Pelcová, E.Burešová-Háková. A pozor, byla to první zlatá medaile pro samostatnou Českou republiku. Na jejich zlato navázala v roce 2003 Kateřina Holubcová a v roce 2005 Roman Dostál. V živé paměti pak máme zlato z roku 2015. V Kontiolahti jsme ji získali ve smíšené štafetě. Ta jela v tomto složení: Veronika Vítková, Gabriela Koukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec.

Program začíná již tradičně smíšenou štafetou. Ženy čekají závody v tomto pořadí: sprint na 7,5 km, stíhačka na 10 km, individuální závod na 15 km, štafeta na 4×6 km a závod s hromadným startem na 12,5 km.
Muže potom čekají závody ve
sprintu na 10 km a stíhačka na 12,5 km. Následuje individuální závod na 20 km a štafeta 4×7,5 km. Celé mistrovství končí závodem s hromadným startem na 15 km.

Tak co vážení přátelé, jak to vidíte? Cinkne to?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>