Letná proti Letné aneb Sparta na kolenou

Vážení sportovní přátelé

Včera se ve Zlíně představil tým, který stejně jako domácí hraje svá utkání na Letné. Pražská Sparta dojela do Zlína s tím, že si odveze ze zlínské trávy všechny body na tu svoji Letnou do hlavního města republiky. Nejenom Praha, ale celá země slaví v těchto dnech velké výročí svého vzniku. Tudíž i začátek a choreo v průběhu utkání tomuto stoletému vzniku republiky odpovídalo.
Zpívaná hymna před začátkem zápasu, slavnostní atmosféra a natěšení diváci v ochozech stadionu, to byl úvod utkání. Trávník i přes panující dušičkové počasí byl připraven na velkou fotbalovou přehlídku. Diváci zase plni očekávání, co na něm předvedou hlavní aktéři, samotní hráči obou týmů.
Utkání nabídlo zajímavou podívanou, na čemž se podílely oba dva týmy. První poločas vypadal tak, že opticky se míč držel víc kopaček hráčů Sparty. Ovšem větší tutovky si vytvořili domácí hráči. Nicméně nic z toho, co se událo v prvním poločase nemělo vliv na ukazateli skóre.
Druhý poločas přinesl zajímavější průběh, který ocenilo 5147 diváků. Na místní poměry, krásná návštěva.
Pro mě osobně přinesl zápas zajímavý postřeh. Zlín Spartu od 70sáté minuty evidentně přehrával. Žádný zanďour nebo bránění výsledku nula nula. Domácí si věřili a tlačili se do útoku za vstřelením branky. Hosté nestíhali a tahali za kratší konec. Na lavičce hostů skákal aktuálně stále ještě sportovní ředitel a dočasný, občasný trenér Sparty v jednom Zdeněk Ščasný jako papírový čert. Každý zákrok byl podle názoru trenéra hostů faulem na jeho hráče. Není se tedy čemu divit, že dostal svým chováním diváky do varu.
Měl bych zmínit, že sudí odolal pokušení kouzlit a zamíchat osudem utkání. Domácí se dožadovali v prvním poločase penalty, hosté v tom druhém zase chtěli několik přímých volných kopů kolem šestnáctky domácích. Rozhodčí však ani v jednom případě nepodlehl těmto tlakům a dle mého názoru posoudil tyto situace správně. Upřímně, nějaké malé mouchy by se našly, ovšem neměly žádný vliv na průběh zápasu.  Jeho výkon bych ze svého úhlu pohledu objektivního diváka ohodnotil známkou 7,5.
Celkově se dá říci, že domácí borci oproti jiným sezonám změnili herní projev. Fotbal, který pod trenérem Bílkem předvádí má hlavu a patu. Hráči ví co a jak mají hrát. Takže změna trenéra na lavičce Fastavu přinesla své ovoce. Zatímco Sparta se točí v bludném kruhu, zdá se, že Zlín může pomýšlet na světlé zítřky. Věřme, že i Sparta Praha v zájmu celého našeho fotbalového dění prozře a dokáže nabrat kurz, který ji vrátí zpátky do bojů o nejvyšší příčky soutěže. Myslím, že to bude pro nás diváky, jenom dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>