Šlágr podzimu Synot ligy

Do konce podzimní části Synot ligy už moc nechybí. Kdo se na jejím konci usadí na čele? Lze očekávat, že tento otazník plně zodpoví už tento víkend. Šlágr podzimní části soutěže Synot ligy je na světě. Žádné derby Sparta versus Slavie, ale utkání mezi Spartou Praha a Viktorií Plzeň. Komise rozhodčích vedená Dagmar Damkovou nechce nic podcenit. K danému utkání delegovala rovnou pětici rozhodčích. Určitě si každý pamatujeme, jak se po vzájemných zápasech těchto mužstev diskutovalo spíše o výkonu sudích než o výkonu hráčů.  Ve fotbalovém světě se spekulovalo o nominaci zahraničního rozhodčího, ale to se nakonec nepotvrdilo.
Po vzoru velkých fotbalových soutěží se snad poprvé na našich trávnících představí také brankoví rozhodčí. Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky ve svém prohlášení uvedla, že tato delegace odpovídá významu utkání. Z tohoto pohledu se s tímto rozhodnutím dá souhlasit.
A v jaké sestavě se tedy na hřišti delegovaná pětice představí? V pozici hlavního bude po hřišti běhat Jan Jílek, jeho asistenty budou Ondřej Pelikán a Zdeněk Dobrovolný. Na brankové čáře v roli brankových sudích budou asistovat Miroslav Zelinka a Radek Příhoda. Čtvrtým rozhodčím bude Antonín Kordula.
Nezbývá než delegovaným rozhodčím držet palce, aby se po utkání diskutovalo o úrovni hry obou týmů. Pokud tomu tak bude, znamenalo by to, že se jim utkání povedlo. A to by pro naši fotbalovou Synot ligu bylo jedině dobře. Přece jenom, podivuhodné výroky arbitrů v některých zápasech mohou být (a taky jsou) veřejností přijímány všelijak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>