Výbuch muničního skladu!!

Vážení přátelé.
Situaci kolem skladu munice ve Vrběticích se stále nepodařilo vyjasnit. Z oblasti lesů se stále ozývají výbuchy. Někdy silnější, někdy slabší. Stále se nepodařilo dostat do prostor ohniska výbuchu. Je to nebezpečné pro každého, kdo se tomu přiblíží. O tom není potřeba diskutovat.
Osobně dost dobře nechápu jednu věc. Já a tisíce dalších, stejně starých kolegů, kteří obdrželi povolávací rozkazy a chtě nechtě museli přísahat věrnost pracujícímu lidu si určitě živě vzpomenou.
Oficiálně jsme plnili svoji vlasteneckou povinnost, lidově řečeno, byli jsme na vojně. V rámci plnění bojových rozkazů se chodilo i do stráže. Střežilo se všechno možné. Kasárna, vozové parky, bojové zástavy, plukovní basa a mimo jiné i právě takovéto objekty, muniční sklady. Za porušení vojenských řádů hrozil prokurátor a Bory – proslulé vězení. Jednoduše řečeno, do střežených objektů se hned jen tak někdo nedostal. Z civilistů už vůbec. Tedy pokud to nebyl prověřený soudruh požívající patřičnou důvěru.
Každý kdo si to prožil si musí položit otázku jak je možné, že do takovýchto skladů si dneska může jezdit kdo chce, kdy chce a jak chce. Nejsmutnější na tom je, že ani nejvyšší představitelé, ani samotná armáda pomalu neví, co všechno se tam skladuje a ukrývá.
V této souvislosti mě napadá plno otázek. Třeba ta, zda je vážně pravdou, že záchranáři, hasiči, kteří jeli do tohoto pekla nevěděli, do jakého nebezpečí se řítí. V ohrožení života se během chvíle ocitlo na desítky životů profesionálních i dobrovolných hasičů. Policie by měla dát co nejdříve odpověď na otázku, kdo hazardoval s jejich životy.
A co samotní nejvyšší představitelé? Ti se nemůžou shodnout, zda je objekt ve vojenském nebo civilním režimu. Což je pro mě takřka nepochopitelné. Doufám, že na všechny otazníky dostaneme v co nejkratší době odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>